دانستنی های نقره

مطالب این محتوا

همه ما می دانیم که «نقره» چیست و نا گفته هایی از نقره وجود دارد که نمی دانیم.در این محتوا به معرفی و بررسی دانستنی های نقره پرداخته ایم.

نقره تا حدودی نیز با کاربردهای آن در صنایع مختلف آشنا هستیم.از نقره، هم در جواهرسازی، صنایع الکترونیک، داروسازی، نقاشی و عکاسی استفاده می گردد.شمش های نقره، گزینه هایی امن برای سرمایه گذاری مالی نیز به حساب می آیند.

بدون در نظر گرفتن این تفاسیر، حقیقت های جالبی در مورد این فلز قیمتی وجود دارد، که دانستنشان کمک بسیاری به شناخت این فلز می نماید.شاید برای شما هم جالب باشد که در ۱۴ زبان زنده دنیا، دو واژه «نقره» و «پول» با هم یکسان بوده و یک معنی را می دهند.

معرفی و بررسی دانستنی های نقره

  • نقره قادر به تولید باران می باشد

یدید نقره زمانی که روی ابرها می ریزد، فرایندی موسوم به «بذرپاشی» صورت می گیرد و به دنبال آن، در نقاط خشک و کویری باران تولید شده و از ابرها می بارد‌.

  • تمیز کردن زیورآلات نقره

بر روی سطح همه ی جواهرهای نقره ای، پس از گذشت مدت زمانی، یک لایه ی سیاه ایجاد می شود، که به علت انجام واکنش شیمیایی بین نقره با هوا، یا مواد دیگر می باشد. سیاه شدگی نقره، نیز یک نوع خوردگی به حساب می آید. ولی خوشبختانه بر عکس زنگ زدگی لایه ی زیرین فلز را از بین نمی برد و نسبتا راحت می توان آن را پاک کرد.

  • افکت آینه ای به وجود می آورد

نقره اغلب بیشتر از دیگر فلزهای طبیعی، بازتاب و درخشندگی دارد.به همین خاطر است که سطح آینه ها با نقره پوشانده می گردد تا بهترین و بالا ترین کیفیت انعکاس را ارائه دهند.همچنین جدا از استفاده های روزمره از آینه، این محصول یکی از عناصر اصلی تشکیل دهنده تلسکوپ، میکروسکوپ و پنل خورشیدی می باشد.موضوع بعدی در ارتباط با دانستنی های نقره ارتباط مستقیمی را با ارواح دارد.

دانستنی های نقره - گالری بانو

  • اگر از ارواح ترس دارید، از جادوی نقره استفاده کنید

گفته شده است که نقره می تواند شما را از شر نیروهای شیطانی و ارواح خبیث حفاظت نموده و انرژی های مثبت به شما انتقال بدهد.

چرا نقره بخریم ؟

نقره جزو فلزات گرانبها به حساب می آید و همیشه و در همه حال در کنار قیمت طلا و ارز و … صحبت از قیمت نقره نیز به میان می آید، در این صورت خرید نقره به هر طریقی، نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید. با در نظر گرفتن افزایش قیمت طلا، مردم زیادی به خرید زیورآلات نقره روی آورده اند و به همین جهت خرید و فروش نقره رونق گرفته است. برای داشتن اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات، به سایت مجموعه ما گالری بانو مراجعه نمایید.

نقره به بالا بردن بهداشت کمک می کند

نقره دارای خاصیت ضد باکتری می باشد.مقدار بسیار کم از این فلز می تواند باعث کشته شدن میکروب های زیادی گردد.این کار را هم با به وجود آوردن یک واکنش شیمیایی روی سلول های باکتری و در هم شکستن آن ها انجام می دهد.

منظور از آبکاری چیست؟

یکی از خواص مهم و با اهمیت نقره ،اکسید شدن است.یعنی اگر نقره را در مجاورت با هوای مرطوب قرار دهیم، احتمال دارد که رنگ آن تغییر کند و تیره شود. البته این موضوع به هیچ وجه، هیچ عیب و نقصی را برای نقره به وجود نمی آورد و برای تمیز کردن آن فقط لازم است که با یک دستمال نخی، به آرامی روی نقره بکشید، تا مانند قبل درخشان و براق گردد. در بعضی از جواهرات نقره، به منظور درخشندگی بیشتر و زیبایی بهتر از روکش آب طلا استفاده می کنند.

مجموعه گالری بانو محتوایی را با نام آبکاری نقره به چه معناست و انجام آن در منزل چگونه است؟ را منتشر کرده است که خریداران محترم می توانند با مطالعه این محتوا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

نکته بعدی در ارتباط با دانستنی های نقره، در ارتباط با رنگ این محصول است.

نقره باعث تغییر رنگ می شود

نقره در واکنش به سولفور زمانی که در مجاورت هوا قرار دارد به رنگ مشکی تغییر رنگ می دهد.به همین علت است که گفته می شود درون ظروف نقره نباید تخم مرغ یا مایونز سرو گردد به خاطر اینکه باعث سیاه شدن ظرف می شود.

دانستنی های نقره - گالری بانو

رقیب طلاست و در رتبه دوم پس از طلا قرار دارد

بعد از طلا، نقره چکش خوارترین فلز طبیعی به حساب می آید، که بسیار انعطاف پذیر می باشد و می توان آن را به اشکال مختلف تغییر داد.جالب است بدانید که یک اونس (۲۸.۳ گرم) نقره را می توان به یک سیم به بلندی ۲.۵ متر تبدیل نمود.

آموزش تشخیص نقره اصل

نقره به دلیل زیبایی خاص، طرفداران بسیار زیادی نسبت به بدلیجات دارد.اما مسئله مهم تشخیص نقره ی اصل است. چرا که افراد سودجو به خاطر سود بسیار زیاد، نقره تقلبی را به جای نقره اصلی در بازار عرضه می کنند.اگر شما گردنبند، دستبند، انگشتر، گوشواره نقره دارید یا اگر شما جواهرات نقره هدیه گرفته اید و می‌ خواهید از اصل یا بدل بودن آن اطلاع پیدا کنید، روش‌ های فراوانی وجود دارد که به شما کمک می‌ کند تا بتوانید به آسانی نقره اصل را از بدل تشخیص دهید.یکی از این روش، پیدا کردن عدد 925، که نشان دهنده اصل بودن نقره است، می باشد.

علاوه بر این اطلاعات، محتوایی با نام روش های مختلف تشخیص نقره اصلی از فرعی در قسمت جمله سایت منتشر شده است که بسیار جامع و کامل به این موضوع پرداخته شده است.

خدایان نقره در دانستنی های نقره

نلسون بانکر هانت و هربرت هانت توانستند در سال ۱۹۷۹ میلادی، قیمت نقره را بالا برده و آن را به ۴۹.۴۵ دلار برای هر اونس بکشانند.این افزایش قیمت در آن سال ها، برابر با ۷۰۰ درصد رشد غیرمنتظره در یک روز بود.در حال حاضر گمانه زنی می شود که حدود یک سوم نقره جهان در مالکیت این دو نفر می باشد.

پنج شنبه نقره ای در دانستنی های نقره

روز ۵ شنبه در ۲۷ مارس سال ۱۹۸۰، قیمت نقره به صورت غیر منتظره سقوط نمود، و این نزول به حدی رسید که وحشت عمومی در میان سرمایه گذاران به وجود آورده بود، همچنین این تغییر بر دیگر کالاها نیز تاثیر منفی گذاشته بود.به همین علت، این روز را در تاریخ، به عنوان «۵ شنبه نقره ای» نامیده اند.

  • استفاده نقره در شیشه های ماشین

از آنجا که نقره یکی از مهم ترین فلزهای رسانای گرماست، از آن برای خطوطی که در شیشه های عقب ماشین می بینید، مورد استفاده قرار می گیرد.نقش این خطوط گرم کردن شیشه در روزهای سرد زمستانی می باشد تا از یخ زدن آن پیشگیری کند.

  • نقره از کجا به دست می آید؟

منبع اصلی و عظیم استخراج نقره در کشور مکزیک و پرو می باشد.ایالت متحده آمریکا، کانادا، روسیه، چین و استرالیا نیز دیگر تولید کننده های بزرگ نقره در جهان به حساب می آیند.

جالب ترین دانستنی نقره، در غذا است!

نقره به صورت خالص برای بدن مضر نمی باشد و می توان از آن برای تزئین غذاها مورد استفاده قرار داد.در کشور هند، بعضی از غذاها را با یک ورقه نازک از نقره تزئین می کنند.

آیا می دانستید فضانوردان چگونه آب خالص می نوشند؟

پس از انجام ۲۳ روش مختلف برای تصفیه آب، ناسا، نقره را به عنوان عنصر اصلی تصفیه آب در ایستگاه فضایی انتخاب نمود.

دانستنی های نقره - گالری بانو

نقره سیاه قلم

سیاه قلم یک شیوه ی تزئینی و آلیاژی از ترکیب نقره، مس و سرب آمیخته با گوگرد است که اصولا بر روی سطح فلزات نقره وطلای کنده کاری شده برای ایجاد سایه روشن به کار گرفته می شود.سیاه قلم هنر و روشی بسیار جذاب در صنعت جواهرسازی به حساب می‌آید.در این روش، رنگ مشکی راه تهیه کرده و آن را بر روی رکاب جواهر ها طرح می زنند.از این روش اصولا به منظور واضح تر شدن طراحی و افزایش زیبایی فریم  جواهر های نقره استفاده می گردد.این هنر در گذشته به خصوص دوره ی قاجار توسط ارامنه ی تبریز و اصفهان در حکاکی روی نقره استفاده می شده است.

موضوع بعدی مرتبط با دانستنی های نقره، مرتبط با بدن و سلامت انسان هاست.

فواید نقره برای بدن

جواهرات نقره بسیار جذاب و بسیار سلامتی بخش می باشند.با در نظر گرفتن نتایج و تحقیقات محققان علمی، طلا، روند فعالیت ارگانیسم بدن انسان را افزایش نمونده و نقره، بر عکس طلا آرام‌ بخش است.نقره برای بهبودی و شکل گیری استخوان، فرم دهی و ترمیم پوست بسیار مفید و نقش به سزایی دارد.از خواص نقره برای بدن، می توان به خاصیت ضدعفونی کنندگی آن اشاره کرد، به صورتی که موجب، از بین بردن ۶۵۰ نوع میکروب می گردد و برای سلامتی بدن انسان موثر می باشد.بنابراین هنگامی که جواهرات نقره در تماس با پوست می باشند کمک می کنند، که احساس تازگی و نیرومندی نمایید، همچنین نقره بر روی تمرکز شما نیز تاثیر مثبتی می گذارد.

به عنوان مثال دستنبد نقره مردانه یکی از محصولاتی است که در آقایان می تواند تاثیر به سزا و موثری را در این روند داشته باشد، این محصول یعنی دستبند نقره مردانه در چند وقت اخیر به عنوان یکی از پرفروش ترین محصولات نقره تبدیل شده است.

دانستنی های نقره - گالری بانو

خوب است بدانید که نقره از طریق پوست جذب می گردد و موجب تسکین درد می شود، به همین علت دستبندهای نقره محبوبیت زیادی در بین مردم را دارا می باشند.

با توجه به این حقایق جذاب، شما می توانید برای مشاهده و خرید زیورآلات نقره ایتالیایی از دسته بندی های مختلف سایت دیدن فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
خانه