مجله

صفحه اصلی » مجله » معرفی عیار های نقره

معرفی عیار های نقره

مطالب این محتوا

معرفی عیار های نقره یا نقره استرلینگ موضوعاتی هستند که بخش قابل توجهی از خریداران محترم به دنبال پاسخ دقیق و همه جانبه آن هستند.

عیار نقره به چه معنا است؟

همان طور که می دانید نقره فلزی سفید رنگ است که انعطاف بالا و رسانای بسیار قوی گرما نیز می باشد.این فلز چکش خواری بسیار بالایی دارد و در جایگاه دوم قرار می گیرد.(جایگاه اول چکش خوار ترین فلز نیز به طلا اختصاص دارد)

به دلیل نرم بودن و انعطاف پذیری فلز نقره، امکان استفاده آن به صورت مستقیم در زیورآلات نقره وجود دارد، به همین دلیل فلز نقره را با آلیاژ های دیگر ترکیب می کنند که به میزان خلوص نقره در هر ترکیب، عیار نقره گفته می شود.

عموما فلز نقره را به منظور جلوگیری از کاهش قابل توجه عیار نقره با فلز مس ترکیب می کنند که منظور از عیار، میزان خلوص نقره در یک دستبند نقره زنانه و یا دیگر محصولات است.

یکی از نکات دیگری که در ارتباط با این موضوع مهم و قابل توجه است، استحکام این فلز در مقابل اکسیداسیون است، به این ترتیب که هر چه قدر میزان کیفیت کار شده در محصول شما بیشتر باشد، میزان مقاومت و استجام آن نیز در مقابل این فرآیند بیشتر  و قوی تر خواهد بود.

عیار نقره - گالری بانو

نقره اصل چند عیار مختلف دارد؟

عیار نقره همانند طلا دارای اعداد متفاوتی است که متداول ترین و پرکاربرد ترین  آن ها عیار های 750، 850، 900، 925، 950، 958 و 990 می باشد که در میان تمامی این اعداد مختلف، عیار 825 به عنوان معروف ترین عدد شناخته می شود که به آن نقره استرلینگ نیز گفته می شود.

برای اطلاع دقیق تر از عیار های مختلف با یک ارائه یک مثال این محتوا را ادامه می دهیم.

عیار نقره 850 به معنای این است که 85 درصد این گردنبند نقره زنانه یا هر محصول دیگری از زیورآلات نقره را، نقره خالص تشکیل داده است و 15 درصد باقی مانده آن از فلز مس تولید شده است.

خالص ترین نقره موجود در بازار، عیار 999 است که به دلیل نرم بودن بسیار زیاد و قابل توجه آن، امکان استفاده در زیورآلات نقره را ندارد.

عیار نقره در کشور های مختلف متفاوت است که در ادامه به بررسی مدل های مختلف آن از بریتانیا تا اسکاندیناوی، پرداخته ایم و عدد مورد نظر در مقاله را برای محصولات مختلف اعم از سکه و ظروف نقره، با یکدیگر مقایسه کرده ایم.

شاید متداول ترین نوع محصولات موجود در بازار ایران از نوع ایرانی و ایتالیایی باشد اما در قسمت بعدی تلاش کرده ایم تا تمامی موارد را بیان کنیم تا در صورت مواجه شدن با دیگر مدل ها، نگرانی از بابت کیفیت محصول خریداری شده نداشته باشید.

عیار نقره - گالری بانو

عیار نقره در کشور های مختلف

عیار های مختلف با نام های متفاوتی در بازار نقره شناخته می شوند که در این قسمت، تعدادی از مهم ترین این موارد را ذکر کرده ایم.

عیار 800 و 835 را آلمان، عیار 830 را اسکاندیناوی، اعداد 875 و 947 را روس، عیار 950 را فرانسوی و عیار 958 را عیار انگلیسی می نامند، که خالص ترین و مرغوب ترین آن ها عیار انگلیسی می باشد.

نکته ای که در ارتباط با تولید زیورآلات نقره تمام کشور ها حائز اهمیت است، این موضوع است که تمامی کشور ها، محصولات خود را با نقره استرلینگ یا عیار 925 که متداول ترین عیار بازار است، در فروشگاه های خود عرضه و صادر می کنند.البته این موضوع به این معنا نیست که در میان محصولات مختلف اعداد پایین تری نیز وجود نداشته باشد، بلکه منظور از این قسمت آن است که عرف قیمت دهی در بازار ایران و دیگر بازار ها با این عدد ذکر شده می باشد.

اما عیار نقره ای که عموما برای سکه های این فلز خاص استفاده می شود، عیار نقره 900 و برای ظروف نقره، از عیار 850 استفاده می کنند تا میزان فلز مس در این ترکیب بیشتر از عیار های دیگر نقره باشد.

عیار نقره - گالری بانو

معرفی نقره استرلینگ

نقره استرلینگ که به عیار نقره 925 گفته می شود، معروف ترین و پر فروش ترین عدد در بازار کشور عزیزمان و دیگر کشور های جهان است.

اما ترکیب نقره استرلینگ که به عنوان یکی از مرغوب ترین عیار های نقره شناخته می شود، چگونه است؟

ترکیب نقره استرلینگ همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم از 92.5 درصد فلز نرم نقره و 7.5 درصد فلز مس، طراحی و تولید شده است و این ترکیب با ترکیبات دیگر نقره هیچگونه تفاوتی ندارد.

گالری بانو، نامی آشنا و مطمئن

مجموعه ما که چند سالی است در بازار نقره تهران و کشور عزیزمان فعالیت می کند، همواره تمامی زیورآلات خود را با نقره 925 یا نقره استرلینگ در اختیار خریداران و کاربران محترم فضای مجازی قرار داده است.

گالری بانو به دلیل وجود آمار نسبتا بالا و نگران کننده نقره تقلبی در بازار کشور و با توجه به افزایش خرید های اینترنتی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا پس از ارسال هر یک از محصولات نقره گالری بانو و مطمئن شدن از عدد متفاوت آن از عیار 925، می توانید محصول خود را بدون هیچگونه هزینه بازگردانده و وجه خود را پس بگیرید.

یکی از مهم ترین موارد بعد از انتخاب طرح و مدل نقره، موضوع مورد بحث مقاله در بالاترین جایگاه از نظر اهمیت قرار می گیرد که این موضوع سبب می شود تا مجموعه ما از جهت رضایت و اطمینان مشتری، گارانتی برگشت وجه را در اختیار شما عزیزان قرار دهد که بسیار حائز اهمیت است.

عیار نقره - گالری بانو

اما در محتوای جامعی به نام “روش های تشخیص نقره اصلی از فرعی” به معرفی روش های مختلف و ساده خانگی این موضوع پرداخته است که می توانید با کلیک بر روی لینک بالا یا مراجعه به بخش وبلاگ سایت، از محصولات خود مطمعن شوید.

موضوعی که در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفته است از آن جهت حائز اهمیت است که مشتریان محترم می توانند هنگام خرید از کیفیت محصول خریداری شده آگاه شوند تا دچار مشکلات بعدی اعم از سیاه شدن، پوسیدگی و حساسیت نشوند.

این مجموعه به عنوان ارائه دهنده تمامی زیورآلات نقره، همواره میزبان خرید های اینترنتی و حضوری شما عزیزان است.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
خانه