مجله

صفحه اصلی » مجله » روش های مختلف تشخیص نقره اصلی از فرعی

روش های مختلف تشخیص نقره اصلی از فرعی

مطالب این محتوا

تشخیص نقره اصلی از فرعی یکی از موضوعاتی است که با افزایش خرید های اینترنتی، به یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران تبدیل شده است.

نقره اصلی یا عیار نقره با با لاترین خلوص را می توان به یکی از مهم ترین عوامل ماندگاری، مقاومت و اسحکام محصولات نقره اعم از گردنبند نقره زنانه، دستبند نقره زنانه و دیگر محصولات دانست.

به همین منظور گالری بانو تلاش کرده است تا روش های مختلف تشخیص نقره اصلی از فرعی را در این محتوا در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

این محتوا شامل 9 شیوه مختلف تشخیص نقره اصلی از فرعی است که 7 مورد از آن ها را می توان به سادگی در منزل انجام داد و 2 مورد دیگر آن ها به عنوان روش های تخصصی تر شناخته می شود.

روش های خانگی عیار سنجی و تشخیص نقره اصلی

1-شکل و شمایل ظاهری

شکل ظاهری نقره اولین راه تشخیص آن است.همان طور که در محتوای “عیار های مختلف نقره” به نرم بودن این فلز سفید رنگ اشاره کرده ایم، این ویژگی، یکی از 7 راه تشخیص خانگی نقره اصلی است.

اگر محصولی که در اختیار دارید به شدت سخت و محکم است، یکی از نشانه های فرعی بودن نقره شما است، چرا که به دلیل وجود نقره در ترکیبات مختلف، می بایست زیورآلات مختلف نقره شما تا حدی نرم و انعطاف پذیر باشد.

به همین منظور، اولین راه تشخیص نقره اصلی، شکل و شمایل ظاهری نقره شما است.

نقره اصلی - گالری بانو

2-استفاده از حس شنوایی

دومین مورد که شاید یکی از جذاب ترین موارد در تشخیص نقره اصلی باشد، استفاده از حس شنوایی است.

اگر نقره ای که در دست دارید اصل باشد و با فلز دیگری به آن ضربه بزنید، صدایی مشابه زنگ زدن را خواهید شنید.این ویژگی یکی از ویژگی های راحت در عین حال بسیار سخت تشخیص نقره اصلی است.

این موضوع در حالی است که اگر نقره ای که خریداری کرده اید فرعی باشد، صدایی بم به گوش شما خواهد رسید.

یکی از نکات قابل توجه در استفاده از این شیوه این است که این راه برای زیورآلات ظریف مناسب نبوده و نیازمند تجربه کافی می باشد.به همین منظور شما خوانندگان محترم گالری بانو را به بررسی دیگر شیوه های تشخیص دعوت می کنیم.

نقره اصلی - گالری بانو

3-استفاده از حس بویایی

سومین مورد از راه های تشخیص نقره اصلی از فرعی، استفاده از حس بویایی است.نقره اصلی و با خلوص بالا، عموما بدون بو است.

این موضوع در حالی است که اگر در انگشتر نقره زنانه شما و یا دیگر زیورآلات از درصد بالایی از فلز مس استفاده شده باشد، محصول شما دارای بویی تند و اذیت کننده ای ناشی از فلز مس است.

این روش به عنوان یکی از روش های ساده و بدون دردسر در تشخیص نقره اصلی از فرعی شناخته می شود که نیازمند دقت بالایی نیز می باشد.

4-آهن ربا

یکی از مرسوم ترین شیوه ها در تشخیص نقره اصلی از فرعی، استفاده از آهن ربا است.

فلز نقره نیز همچون طلا، هنگامی که آهن ربا را به آن نزدیک می کنیم، به آن جذب نمی شود و آهن ربا را دفع می کند.

استفاده از آهن ربا به عنوان یکی از ساده ترین، سریع ترین و بدون خطاترین روش های تشخیص نقره اورجینال از فرعی به شمار می رود.

نقره اصلی - گالری بانو

5-یخ

همان طور که محتواهای دیگر گالری بانو نیز اشاره کرده ایم، نقره فلزی بسیار رسانا است و حرارت را به سرعت از خود عبور می دهد، استفاده از یخ و سرمایش به عنوان یکی دیگر از شیوه های خانگی نقره اصلی به شمار می رود.

در این روش هر یک از خریداران محترم گالری بانو می توانند نقره و چند فلز دیگر را روی یخ قرار دهند و پس از مدتی آن ها را از روی یخ برداشته و این موضوع را بررسی کنند.

موضوعی که می بایست در این مرحله صورت گیرد، میزان سرد بودن هر یک از فلز ها از جمله نقره است.

اگر در این شیوه از تشخیص، نقره از دیگر فلزات سرد تر باشد، نشان دهنده اصل بودن نقره ایرانی یا ایتالیایی شما خریداران گرامی است.

البته تمامی محصولات مجموعه گالری بانو ایتالیایی بوده اما در محتوای معرفی نقره ایرانی به صورت جامع و کامل، اطلاعاتی را در ارتباط با این موضوع در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

6-تیرگی

همان طور که می دانید نقره در گذر زمان به تیرگی می رود که این موضوع در بالاترین عیار نقره اصلی نیز وجود دارد.

اما نکته ای که در ارتباط با نقره اورجینال صادق است، این موضوع است که نقره اصل، امکان آبکاری را در اختیار شما قرار می دهد که بعد از این فرآیند، محصول شما به درخشندگی و جذابیت قبلی خود می رسد.

اما در نقره فرعی امکان آبکاری محصول وجود ندارد و سبب ایجاد رنگ سبز روی پوست دست شما می شود که این موضوع در دراز مدت قابل تشخیص است و سریع نمی باشد.

7-اَنگ

انگ یا عدد عیاری که روی محصولات مختلف نوشته می شود، آخرین و ضعیف ترین شیوه تشخیص نقره اصلی از فرعی است.

دلیل ضعف این روش نیز میزان تقلب هایی است که در بازار رخ داده و نمی توان به این اعداد اطمینان کرد.

اما بعد از دانستن این روش های خانگی، نوبت به معرفی روش های تخصصی تر و شیمیایی تشخیص نقره اورجینال از فرعی می رسد.

نقره اصلی - گالری بانو

روش های شیمیایی و تخصصی تشخیص نقره اصلی

1-نیتریک اسید(HNO3)

در این شیوه تخصصی، ابتدا چند قطره از HNO3 یا نیتریک اسید را روی نقره می ریزند و پس از مدتی به اندازه یک قطره جوهر نمک به این اسید اضافه می کنند.اگر در این مرحله لکه سفید رنگی بر روی هر یک از محصولات نقره شما ایجاد شود، نشان دهنده اصل بودن آن خواهد بود.

2-شورتر

تشخیص با استفاده از شوتر که یک محلول شیمیایی برای تشخیص فلزات مختلف است، کاملا با شیوه قبلی متفاوت است.

در این شیوه تشخیص، چند قطره از محلول شوتر را روی محصول خود ریخته و پاک می کنیم، اگر چیزی که بعد از پاک کردن باقی می ماند، ردی سیاه رنگ باشد، محصول شما از نوع نقره اصلی یا عیار 925(نقره استرلینگ)می باشد.

نقره اصلی - گالری بانو

خریدی مطمعن با گالری بانو

گالری بانو در این محتوا تلاش کرد تا ساده ترین شیوه ها را برای یک خرید ایمن و مطمعن در اختیار شما خریداران محترم قرار دهد، اما نکته ای که مهم و قابل توجه است این است که بهترین، ساده ترین و سریع ترین شیوه برای تشخیص نقره اصلی از فرعی، خرید کردن از یک فروشگاه اصلی، معتبر و مطمعن است.

گالری بانو در چند سال گذشته همواره تلاش کرده است تا لبخند رضایت را با ارائه بهترین و باکیفیت ترین محصولات، روی لبان مشتریان خود بنشاند.

5/5 - (2 امتیاز)

2 نظر در “روش های مختلف تشخیص نقره اصلی از فرعی

  1. منا گفت:

    من سایت خوبتون خرید کردم

    1. علی میری گفت:

      خرید و رضایت شما از مجموعه گالری بانو باعث افتخار ماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
خانه